Publikacje i materiały edukacyjne

Stowarzyszenie prowadzi również działalność wydawniczą.
Wydaliśmy e-booka, książeczkę dla dzieci oraz serię ulotek i broszur.
Poniżej możesz pobrać nasze materiały za darmo.

Filmy na YouTube

Jesteśmy obecni również na YouTube, gdzie możesz obejrzeć nasze kampanie edukacyjno-społeczne, rozmowy z osobami z zespołem Tourette’a oraz ze specjalistami.

Zapis rozmowy z neurologiem prof. dr hab n. med. Piotrem Janikiem. Rozmawialiśmy o tym, czym jest zespół Tourette’a, jakie są objawy tej choroby, jak ją leczyć. Pan profesor odpowiedział też na pytania związane z diagnozowaniem zespołu Tourette’a oraz różnicowaniem go z innymi schorzeniami.

Rozmowa z dr Agnieszką Małek, która specjalizuje się w pracy terapeutycznej z osobami z tikami i zespołem Tourette’a. Prowadzi również zajęcia dla dzieci i młodzieży z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD).

Zapis rozmowy z Aleksandrą Zimnicką – psycholożką z Fundacji Inicjatyw Psychologicznych. Rozmawialiśmy o samoakceptacji zespołu Tourette’a oraz o emocjach, jakie towarzyszą osobom z zespołem Tourette’a. Rozmowa odbyła się 27 maja 2021 roku na facebooku Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a w ramach Akademii Tourette’a.

Kalina Kortas to niezwykle utalentowana i inspirująca osoba, która żyje z zespołem Tourette’a. Kalina jest też pasjonatką muzyki i śpiewu. Podczas spotkania „Życie z zespołem Tourette’a w świecie social mediów” rozmawialiśmy m.in. o tym, jak osoby z zespołem Tourette’a są postrzegane w Internecie, z jakimi reakcjami i komentarzami się spotykają oraz z czego wynika to, że niektórzy posądzają osoby z tikami o udawanie choroby.

Zapis rozmowy z Rafałem Wojdą – podróżnikiem chorym na zespół Tourette’a. Rozmawialiśmy o pasji podróżowania, zespole Tourette’a oraz samorzecznictwie. Rozmowa odbyła się 15 maja 2021 roku na facebooku Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a w ramach Akademii Tourette’a.

 

Zapis rozmowy z Wojciechem Górskim – grafikiem komputerowym, autorem ilustracji dla dzieci, chorym na zespół Tourette’a. Rozmawialiśmy o radzeniu sobie z chorobą w codziennym życiu. Rozmowa odbyła się 17 czerwca 2021 roku na facebooku Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a w ramach Akademii Tourette’a.

Zapis rozmowy z Aleksandrą Grabowską, która choruje na zespół Tourette’a. Rozmawialiśmy o tym, jak radzić sobie z objawami choroby i o tym, jak choroba wpływa na relacje z innymi ludźmi i codzienne życie. Rozmowa odbyła się 24 września 2021 roku na facebooku Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a w ramach Akademii Tourette’a.

Zapis rozmowy z Weroniką Świtalską, która choruje na zespół Tourette’a. Rozmawialiśmy między innymi o radzeniu sobie z objawami choroby oraz relacjami z innymi ludźmi w kontekście tików. Rozmowa odbyła się 15 grudnia 2021 roku na facebooku Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a w ramach Akademii Tourette’a.