Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak wraz ze swoim Społecznym Zastępcą Janem Gawrońskim zapraszają dzieci i młodzież do Rady, która stanie się dla urzędu RPD organem eksperckim. Słuchanie Waszego głosu, korzystanie z Waszych doświadczeń i spostrzeżeń jest dla Rzecznika Praw Dziecka bardzo cenne!

Rada Dzieci i Młodzieży jest powoływana do życia po raz pierwszy w historii istnienia urzędu Rzecznika Praw Dziecka, czyli od 2000 r. – To wyjątkowy i unikalny organ opiniodawczo-doradczy, w którego skład wejdą dzieci i młodzież. To również szansa na podjęcie aktywności społecznej oraz czynienie dobra na rzecz innych – zachęca Janek. I z całego serca zaprasza do wspólnej przygody. – Będziemy działać na rzecz ochrony praw dziecka, ale też głośno mówić, co dla nas ważne – dodaje.

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a gorąco zachęca dzieci i młodzież z tikami do włączenia się w pracę nowo powołanej Rady Dzieci i Młodzieży przy Rzeczniku Praw Dziecka. Wasz głos jest niezwykle ważny dla zwiększenia świadomości o zespole Tourette’a. Udział w Radzie to szansa na reprezentowanie Waszych potrzeb i wpływanie na zmiany, które poprawią życie osób z ZT. Zachęcamy do zgłaszania się i aktywnego udziału w tym ważnym projekcie!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://brpd.gov.pl/2024/06/04/rusza-nabor-do-rady-dzieci-i-…