„Uważaj na słowa”

Komentarze, przezwiska, przemoc słowna. Film „Uważaj na słowa” pokazuje, z jakimi nieprzyjemnymi słowami mierzą się codziennie dzieci z tikami i zespołem Tourette’a w szkole, przestrzeni publicznej, a nawet w domu. W filmie wystąpiła szóstka wspaniałych, odważnych dzieci: Wojtek, Julia, Ida, Szymon, Kinga i Wiktor. Tym filmem chcemy wyczulić społeczeństwo na słowa, które wypowiadane nawet żartem, potrafią zostać w nas na całe życie.

„Uważaj na słowa” – kampania społeczna Akademii Tourette’a

Spot został przygotowany w ramach projektu Akademia Tourette’a – program aktywizacji osób z zesp. Tourette’a i ich bliskich. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

#uwazajnaslowa

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Suwała
Produkcja: Małgorzata Borychowska
Zdjęcia: Marcin Łaskawiec
Fotosy: Ola Grochowska

W rolach głównych: Wojtek Górecki, Julia Jędrzejak, Ida Honkisz, Szymon Patrzylas, Kinga Różycka, Wiktor Szczepaniak,

Statyści: Ignacy Chałotowski, Hanna Chałotowska, Witold Honkisz, Aniela Konopacka-Kasperek, Maja Lewańska, Malwina Piech, Weronika Różycka, Kosma Szpetmański, Mikołaj Zych,

Przekaż 1,5% swojego podatku na działalność Stowarzyszenia

Rzeczywistość osób chorujących na zespół Tourette’a jest różna. Wciąż jeszcze jednak panuje mała świadomość społeczna dotycząca tej choroby i jej objawów. Wiąże się to z niewielką tolerancją innych. Samotność osób mających tiki – zwłaszcza w ciężkiej postaci – jest nie do opisania.

Tymczasem wielu z nich da się pomóc. Jak to zrobić? Edukować, spotykać się, rozmawiać podczas dyżurów, wydawać publikacje informacyjne i wspierające, organizować eventy…
Aby dotrzeć jednak do jak największej liczby potrzebujących potrzebujemy na to środków.

Prosimy, otwórz swoje serce i przekaż na cele statutowe Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a swoje 1,5% podatku. Dla ciebie to niewiele, a dla nas ogromna pomoc. Bo naprawdę mamy pomysły i sposoby, by realnie pomóc osobom chorym.

Jak przekazać 1,5% podatku na działalność Stowarzyszenia?

Wpisz w swoim zeznaniu podatkowym numer KRS Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a

Nasz numer KRS: 0000189160