Dzisiaj, 7 czerwca, obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Zespołu Tourette’a. W ten ważny dzień chcemy podkreślić znaczenie zrozumienia, empatii i wsparcia dla osób z zespołem Tourette’a oraz ich rodzin.

Zespół Tourette’a jest zaburzeniem neurorozwojowym, które charakteryzuje się nagłymi, niekontrolowanymi ruchami i dźwiękami zwanych tikami. Często wiąże się z różnymi schorzeniami współwystępującymi, takimi jak natręctwa, lęki czy problemy z koncentracją. Osoby z zespołem Tourette’a często spotykają się z niezrozumieniem i stygmatyzacją społeczną, dlatego tak ważne jest, aby zwiększać świadomość i edukować społeczeństwo na temat tego schorzenia.

Z tej okazji zapraszamy Was do wykonania i opublikowania dziś swojego TSelfie – selfie z przymrużonym okiem. Jest to symbol najprostszego tiku, a zarazem znak wsparcia dla osób z zespołem Tourette’a. Swoje zdjęcie KONIECZNIE oznacz hasztagami #TSelfie oraz #TourettePolska.

Wszystkim osobom z ZT i ich bliskim życzymy siły, abyście mogli radzić sobie z trudnościami i przeciwnościami, które mogą się pojawiać w związku z zespołem Tourette’a. Niech każdy nowy dzień będzie dla Was okazją do odkrywania swoich pasji, realizowania marzeń i osiągania sukcesów, niezależnie od ewentualnych przeszkód.

Życzymy Wam zrozumienia i akceptacji ze strony otaczającego Was środowiska. Niech ludzie wokół Was będą empatyczni, gotowi do wysłuchania i wspierania Was w trudnych chwilach. Zasługujecie na pełne zrozumienie, miłość i akceptację ze strony swoich najbliższych.