Wyprawka edukacyjna dla ucznia z zespołem Tourette’a

Wyprawka edukacyjna powstała jako efekt testowania innowacji społecznej „Wyprawka edukacyjna dla dzieci z zespołem Tourette’a” w ramach inkubatora „Włącznik Innowacji Społecznych” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Oś priorytetowa: IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie: 4.1 Innowacje społeczne.

In

Miło nam poinformować, że nasze Stowarzyszenie realizuje projekt Innowacji Społecznej.

Innowacją, którą przygotowaliśmy jest „Wyprawka edukacyjna dla uczniów z zespołem Tourette’a”. Jest to pierwsza w Polsce pomoc edukacyjna, dotyczącą funkcjonowania dziecka z tikami w szkole. Każda zainteresowana szkoła będzie mogła ją pobrać w wersji elektronicznej lub drukowanej*.

* – w zależności od dostępności egzemplarzy drukowanych.

Nasze działania

Stowarzyszenie nieprzerwanie od 25 lat, działa na rzecz osób z zespołem Tourette’a i ich bliskich.
Zobacz, czym zajmujemy się na co dzień.

Szkolenia interwencyjne w placówkach oświatowych

Jeśli w Twojej szkole jest uczeń/uczennica z zespołem Tourette’a i chcesz, aby grono pedagogiczne zdobyło wiedze na temat tej choroby, możemy przeprowadzić szkolenie interwencyjne. Opowiemy, czym jest zespół Tourette’a oraz jak pracować z uczniem/uczennicą z tikami.

Dyżury telefoniczne i e-mailowe

Regularnie organizujemy dyżury telefoniczne, podczas których nasi wolontariusze odpowiadają na pytania związane z zespołem Tourette’a. Wolontariusze obsługujący dyżury telefoniczne mają wieloletnie doświadczenie a niekiedy sami chorują na zespól Tourette’a. Terminy dyżurów telefonicznych sprawdzisz w zakładce kontakt. Pomagamy również drogą e-mailową. Możesz napisać do nas na tourette@tourette.pl

Szkolenia otwarte

Prowadzimy szkolenia otwarte dla osób dorosłych z ZT, rodziców dzieci z ZT, specjalistów czy nauczycieli. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych trenerów. Tematykę szkoleń dostosowujemy zawsze do potrzeb uczestników. O terminach szkoleń informujemy na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Grupy wsparcia

Organizujemy moderowane grupy wsparcia dla rodziców dzieci z ZT oraz osób dorosłych z ZT. Spotkania odbywają się w formie zdalnej na platformie zoom i są świetną okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy. Uczestnicy wspierają się nawzajem i razem znajdują rozwiązania na różne sytuacje. Terminy spotkań grup wsparcia ogłaszamy na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Organizowane wydarzenia

Weekend z Panem Tourettem

Regularnie organizujemy weekendowe spotkanie osób z zespołem Tourette’a i ich rodzin. Spotkania te to świetna okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy na temat życia z chorobą. Podczas spotkań nawiązało się wiele znajomości i przyjaźni.

Turnus szkoleniowo-rehabilitacyjny dla dzieci

W sierpniu 2022 organizujemy turnus szkoleniowo-rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży z zespołem Tourette’a. Zapisy na turnus zostały już zakończone.

Aplikacja Mobilna

Prezentujemy aplikację mobilną do monitorowania tików, która została stworzona w ramach projektu „Akademia Tourette’a – program aktywizacji osób z zesp. Tourette’a i ich bliskich”. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Aplikacja miała swoją premierę podczas Weekendu z Panem Tourettem, a teraz udostępniamy ją na szeroką skalę. Aplikację możecie pobrać na telefony z systemem operacyjnym Android ze Sklepu Play. Będziemy informować, gdy tylko aplikacja na system IOS zostanie udostępniona. Będzie też dostępna jako aplikacja web.